Stwórz urocze patio

Istnieje wiele różnych sposobów na stworzenie wspaniałego tarasu. Wszystko zaczyna się od Twojego domu, stylu życia, jaki prowadzisz, i rodzaju przestrzeni, jaką dysponujesz na podwórku. Pamiętaj, że nie zawsze musi to być kuchnia lub jadalnia na świeżym powietrzu; patio może służyć także jako miejsce relaksu i rozrywki dla gości! Sprawdź, jakie materiały najlepiej sprawdzą się na Twojej posesji. Zastanów się, czy potrzebujesz cienia od słońca i zaplanuj go odpowiednio. Weź pod uwagę, ile mebli musi zmieścić się w przestrzeni, aby było wystarczająco dużo miejsca na krzesła, stoły itp. bez zajmowania więcej miejsca niż to konieczne.

Od czego zacząć

Stwórz salon na świeżym powietrzu, dodając meble (ławki, krzesła), rośliny, kwiaty itp., które można zmieniać w zależności od pory roku i świąt... Pomaga to stworzyć większe zainteresowanie na zewnątrz domu, a także lepiej wykorzystać niewykorzystany obszar zewnętrzny w pobliżu miejsca, w którym ludzie spędzają czas w cieplejszych miesiącach. Dodaj oświetlenie: Lampy na patio są niedrogie, ale zapewniają wspaniałą atmosferę, gdy są włączone w godzinach wieczornych... W razie potrzeby zainstaluj ekrany zapewniające prywatność; Zasadź pnącza wzdłuż ścian, aby dodać im tekstury i koloru.

Meble tarasowe

Taras może być wykonany z różnych materiałów, takich jak beton lub cegła. Obecnie najpopularniejszym materiałem są deski tarasowe, ponieważ są trwałe i łatwe w utrzymaniu. Patia są dostępne w różnych kształtach, dlatego przed ich instalacją na zewnątrz domu należy wziąć pod uwagę ograniczoną ilość miejsca (może to nie dotyczyć osób, które dysponują dużą powierzchnią zewnętrzną). Patia stanowią doskonałe przedłużenie przestrzeni mieszkalnej, zapewniając dodatkowe miejsca do siedzenia i stoły, a także tworząc atrakcyjny punkt centralny w ogrodzie, ze światłem wpadającym przez rośliny znajdujące się powyżej! Technorattan jest odmianą rattanu syntetycznego. Meble tarasowe z technorattanu mogą być używane zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń, a ich konstrukcja jest odporna na działanie czynników atmosferycznych. Nie blakną ani nie pękają pod wpływem bezpośredniego działania promieni słonecznych, dzięki czemu możesz cieszyć się swoim nowym zestawem przez wiele kolejnych lat!